edukacja wczesnoszkolna

Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za wszystkie wiadomości. Widzę, że pracujecie systematycznie. Bardzo dziękuję Wam oraz Waszym Rodzicom za włożony trud i poświęcony czas.
Ciekawa jestem, czy udało Wam się wymyślić inne zakończenie baśni „Calineczka”. Jeżeli tak, zilustrujcie je proszę na kartonie i prześlijcie mi zdjęcie do 3 kwietnia.
Dzisiaj na początek rozgrzewka mentalna „Wykreślanka”
Wykreślcie nazwy zwierząt, a z pozostałych liter odczytajcie hasło.
Z E B R A M O F O K A T Y L S Ł O Ń O S A K O T P I E S N O G Ę Ś C N Y
Obejrzyjcie film na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=-kiJrhq2S78 lub przeczytajcie tekst w podręczniku do jęz. polskiego na str. 45. i odpowiedzcie ustnie na pytania:
Jak się nazywają motyle nocne? W jakich kolorach najczęściej występują ćmy? Jaki tryb życia najczęściej prowadzą? W jaki sposób ćmy maskują się przed drapieżnikami? Kto jest ich największym wrogiem? Czym się odżywiają? Wokół czego ćmy się gromadzą? Dlaczego lecą do światła? Gdzie można je spotkać ?
Podpowiedzi
(szary, brązowy, biały, czarny)
(nocny, ale są też gatunki dzienne)
(skrzydła mają ozdobione zygzakami i spiralami) (nietoperze) (nektarem kwiatów) (kierują się kompasem świetlnym lub polem magnetycznym Ziemi – do końca to zjawisko nie jest wyjaśnione) (lasy, bory, łąki).

Otwórzcie Karty ćwiczeń na str.40 i wykonajcie zad. 1. Pokolorujcie na niebiesko okienka ze spółgłoską ć.
Zad.2 str.40 jest dla chętnych.
Wykonajcie zad. 3, 4 i 5 ze str. 41 (Przesyłamy do jutra). Uważnie czytajcie polecenia. Piszcie samodzielnie!

Pomoże Wam filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=-umAHvPSxwg
Przeczytajcie wybrany tekst ze stron 44 – 45. Zaśpiewajcie na dowolną melodię wyrazy z głoską ć. Obejrzyjcie ilustrację (str.44-45) i odczytajcie wypowiedzi w chmurkach z właściwą intonacją.
Nauczcie się czytać na środę.
Z matematyki będziecie wykonywać obliczenia wagowe.Zapraszam na stronę:
https://www.youtube.com/watch?v=TzVrlCYfMrA

W zeszytach do matematyki zapiszcie dzisiejszą datę -31 marca 2020r.
Poniżej, na kolorowo zapiszcie 1 kilogram = 1kg
Tak będziemy w skrócie zapisywać kilogram. Odczytajcie, ile ważą podane produkty w zad.1 na str. 24 – Podręcznik do matematyki.
Wykonajcie w zeszycie zadania 2,3 i 4 str.24 (Prześlijcie do jutra)
Dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z matematyki we wtorki polecam grę matematyczną – domino https://www.gry-matematyczne.pl/matematyczne-domino-dodawanie.html oraz znaną stronę matzoo.pl – Odejmowanie wewnątrz drugiej dziesiątki.
Powodzenia!