Współpraca z Biblioteką Narodową

Miło mi Państwa poinformować o rozpoczęciu współpracy z Biblioteką Narodową w ramach programu ACADEMICA.

Academica to administrowany przez Bibliotekę Narodową polski system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych pełniący także funkcję biblioteki cyfrowej.  Celem Academiki jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, polegającej na przesyłaniu pocztą publikacji drukowanych, wypożyczeniami cyfrowymi.

W ramach współpracy w bibliotece naszej szkoły powstanie stanowisko czytelnicze umożliwiające wypożyczenie zdigitalizowanych pozycji dostępnych w  zasobach Repozytorium Cyfrowego Biblioteki Narodowej, w tym również tych chronionych prawem autorskim.

Nasi czytelnicy uzyskają dostęp do ponad 3 milionów pozycji w tym: ponad 2000 polskich czasopism, setek tysięcy artykułów, monografii, podręczników i  skryptów.

Zapraszamy uczniów, studentów i wszystkie osoby szeroko związane z nauką do korzystania z udostępnionych zasobów.

Strona programu ACADEMICA

Instrukcja dla czytelnika