Mobilna pracownia internetowa w szkole

Każdy, kto jest związany z Naszą Szkołą wie, że jednym z głównych filarów, na którym budujemy Jej rozwój,  jest dbałość o zapewnienie nowoczesnych środków dydaktycznych i ciągły rozwój infrastruktury IT.

Tym bardziej nam miło, że nasze działania pozytywnie ocenili fachowcy z Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, przyznając  szkole nagrodę w postaci mobilnej pracowni komputerowej złożonej z 16 laptopów, szafy i dostępu do Internetu.

Taką pracownię można w ciągu paru minut zainstalować w każdej klasie, na każdej lekcji.

dyplom

Przyznana nagroda jest ukoronowaniem wielu działań podejmowanych przez szkołę:

• zgłoszenia i podłączenia do szkoły światłowodu w programie OSE;
  • wdrożenia w szkole systemu mLegitymacji;
  • udziału w inicjatywach propagujących programowanie i naukę robotyki ,takich jak CodeWeek2019 czy też Hour of Code.
  • udziału w konkursie plastycznym SmartSzkoła –bardzo dziękujemy naszej uczennicy Zuzannie Retkowskiej za piękną i zaskakująco dojrzałą pracę.

Cieszymy się bardzo z nagrody, jednak równie cenne są słowa Dyrektora ds. Ekosystemu OSE w NASK Pana Tomasza Łukawskiego, który stwierdził, że w szkołach takich, jak nasza, przyznane pracownie nie będą się kurzyć.

Chciałoby się rzec: „ Święte słowa, Panie Dyrektorze, święte słowa”.

Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. W sposób szczególny – uczniom biorącym udział w różnych przedsięwzięciach informatycznych. Ten sukces to pochodna Naszej wspólnej pasji i pracy.

Tomasz Wojtkiewicz

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśmierzu