„Bo ja lubię czytać i już…” Akcje czytelnicze w naszej szkole!

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.” /Maksym Gorki

6 września 2019 roku w naszej szkole odbyła 8. edycja Narodowego Czytania pod hasłem „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”, w której udział wzięli zaproszeni goście: p. wicedyrektor Katarzyna Modlińska, p. Anna Majchrzak, p. Jolanta Sobczyk, p. Ewelina Pietruszewska oraz uczniowie i uczennice z klasy V b i VI.
Z ośmiu polskich nowel- propozycji do tegorocznego czytania wybraliśmy „Dym” M. Konopnickiej i „Katarynkę” B. Prusa. Wybrane teksty mają wspólny mianownik, którym jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.
Już w październiku:
– Dzień czytania komiksów.
– Poranki z bajką w świetlicy szkolnej.
– Kącik Wędrującej Książki.

Organizatorki:
Jolanta Kuropatwa
Jolanta Sobczyk
Elżbieta Skonieczka
Ewelina Pietruszewska
Patronat nad popularyzacją czytelnictwa, szkolnych akcji: „Bo ja lubię czytać i już…” w roku szkolnym 2019/2020 objęła pani wicedyrektor Katarzyna Modlińska.

I na koniec – jak czytać…
Codziennie.
Z zaangażowaniem.
Z przekonaniem i radością.
Chętnych Rodziców zapraszamy do udziału w szkolnych akcjach czytelniczych.
Czytanie – kapitał na całe życie!