Das sind wir, aus Klasse vier!

Wspaniałą okazją do doskonalenia nauki języka obcego są bez wątpienia krótkie scenki sytuacyjne czy przedstawienia. Uczniowie chętnie wcielają się w różne role. I tak oto grupa projektowa z języka niemieckiego z klasy IV a i IV b (Wiktoria Walczak, Bartosz Czapliński, Dawid Kowalczyk, Oliwia Mandat, Katarzyna Marczak, Michalina Potakowska i Kinga Zawierucha)  bardzo chętnie zabrała się do pracy nad scenariuszem do przedstawienia pt. „ Das sind wir”, które zaprezentowaliśmy 10 czerwca najmłodszym uczniom naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również p. Tomasz Wojtkiewicz – dyrektor szkoły, oraz panie wychowawczynie najmłodszych klas.

Tematyka przedstawienia pokrywała się z treściami objętymi programem nauczania, tak więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Każda scenka nawiązywała do tematów realizowanych na lekcjach a wszystkie połączone były wesołymi piosenkami, które od razu wpadły w ucho młodszym uczniom i próbowali śpiewać razem z nami.

Mamy nadzieję, że dla klas 1 i 2 była to ciekawa lekcja rozwijająca umiejętności językowe, a klasę 3 przekonaliśmy do nauki języka niemieckiego, która niebawem rozpocznie z nim swoją przygodę.