IX Rajd „Z Jajem”

13 ‎kwietnia ‎2019 odbył się rajd pieszy na terenie gminy Dalików i gminy Parzęczew. Spotkaliśmy się na placu
T. Kościuszki w Łęczycy, gdzie przybyła młodzież z różnych szkół, między innymi ze Szkoły Podstawowej
w Leśmierzu. O godz. 9:00 wyruszyliśmy autokarem do miejscowości Budzynek. Tam zwiedziliśmy drewniany kościół pod wezwaniem ścięcia św. Jana Chrzciciela, o którym opowiedział nam ksiądz proboszcz tej parafii. Następnie powędrowaliśmi na trasę marszu przez Janów, Wyrobki, Hutę Bardzyńską, Simonię do Ignacewa Folwarcznego. Po drodze, w lesie odbyły się ciekawe konkursy, np. sztafeta z jajkiem, tor przeszkód, czy malowanie pisanek. Pierwsze miejsce w kategorii klas młodszych zajęła drużyna „Alpaki” z Leśmierza. A na końcu naszej trasy ugościła nas Szkoła w Parzęczewie. Wszyscy fajnie się bawiliśmy. Następnie wróciliśmy autokarem z Parzęczewa do Łęczycy, z której odebrali nas nasi najbliżsi.

Marika Matusiak kl. IV a

Katarzyna Marczak kl. IV b