„Pola Nadziei” – akcja charytatywna w Leśmierzu.

„Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.”

Szkolne Koło Wolontariatu ,,Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu włączyło się w kampanię międzynarodową ,,Pola Nadziei” , którą organizują wyłącznie hospicja. Ideą i celem kampanii ,,Pola Nadziei” jest pozyskanie funduszy na działalność hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienie ludzi chorych, umierających i na los tych osób, nieuleczalnie chorych oraz propagowanie i szerzenie idei wolontariatu.

W tej radosnej manifestacji propagującej kampanię ,,Pola Nadziei” rozdawano przechodniom kwiaty żonkile – symbol nadziei i solidarności z chorymi na raka, z jednoczesną zbiórką pieniędzy do puszek, a także balony, naklejki  oraz ulotki zachęcające do oddania 1% z podatku na budowę Hospicjum w Zgierzu. Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu organizuje tę akcję na terenie Zgierza, Ozorkowa, Strykowa, Głowna, Aleksandrowa Łódzkiego i Leśmierza w różnych terminach.

Akcja hospicyjna w Leśmierzu przeprowadzona była przez naszych Wolontariuszy w dniach:

30.03.2019r. (sobota) – na terenie Leśmierza
31.03.2019r. (niedziela) – przy Kościele Parafii pw. Opieki św. Józefa w Leśmierzu (po mszach świętych) oraz na terenie Leśmierza
01.04.2019r(poniedziałek) – w Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Leśmierzu Panu Tomaszowi Wojtkiewiczowi, Księdzu Proboszczowi Pawłowi Pełce, mieszkańcom Leśmierza, parafianom, pracownikom szkoły, dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom z całego serca dziękujemy.

Pochwała i podziękowanie należą się Wolontariuszom za zaangażowanie i  udział w akcji, która miała na celu pozyskanie środków dla ludzi chorych na nowotwory ( hospicjum domowe ), a także na dalszą budowę Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II w Zgierzu.

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie. Dzięki waszej pomocy udało się zebrać 1489 zł. Jest to bardzo znaczna suma pieniędzy, jak na naszą małą miejscowość i szkołę. Ale każda, nawet najmniejsza, kwota jest cegiełką do osiągnięcia celu.

Udział w kampanii uczy nie tylko młode pokolenie, ale i dorosłych, że można pomagać chorym niosąc tym samym radość oraz nadzieję na lepsze jutro.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Dorota Nowakowska