XVIII Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”

23.03.2019 roku  odbył się XVIII Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”. Trasa rajdu wynosiła 11 kilometrów. O godzinie 8:45 wszyscy zebrali się na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy. Gdy autobusy były już gotowe, ruszyliśmy w stronę Grabowa. Po opuszczeniu autobusów udaliśmy się w kierunku w wiosek: Piaski, Nagórki, Gać, Siemszyce, Golbice, Chorki. Idąc, robiliśmy krótkie postoje w trakcie których odbywały się różnego rodzaju konkursy np.konkurs wiedzy o Gminie Grabów, czy test wiedzy ogólnej. Pod koniec rajdu udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Chorkach, gdzie odbyło się oficjalne rozdanie nagród konkursowych oraz dyplomów.. O godzinie 16:00 cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do Łęczycy, gdzie odebrali nas rodzice.

Julia Graczyk kl. 4a

Dnia 23 marca odbył się rajd ,,Powitanie Wiosny”.

Miejscem zbiórki był Plac T. Kościuszki w Łęczycy, gdzie zebrała się młodzież z różnych szkół, miedzy innymi dzieci ze szkoły Podstawowej w Leśmierzu. Następnie trzema autokarami pojechaliśmy w okolice Grabowa. Po opuszczeniu autokarów w Piaskach ruszyliśmy w kierunku Chorek. Maszerując robiliśmy oczywiście postoje, aby odpocząć i zregenerować siły. Podczas przerwy odbywały się różnego rodzaju konkursy na temat wiedzy o gminie Grabów nagradzane ciekawymi nagrodami. Wszyscy aktywnie brali udział w tych zabawach. Ogólnie, każdy był zadowolony, dopisywała pogoda, słoneczko świeciło i szybko upływał czas. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Moim zdaniem tego typu rajdy piesze są fajnym sposobem relaks, poznanie okolic oraz możliwość zapoznania się z innymi uczniami. Z niecierpliwością czekam na kolejny rajd.

Wiktoria Walczak klasa 4a

W sobotę 23 marca odbył się XVIII Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”. Trasa piesza o długości 12 km prowadziła przez miejscowości  Piaski, Gać, Las w Siemszycach, Golbice do Chorek. Szliśmy polnymi drogami i leśnymi ścieżkach. Pierwszy postój był po 2,5 km marszu na polanie w lesie, gdzie odbył się konkurs, w którym potrzebna była wyobraźnia. Wkrótce potem ruszyliśmy dalej. Była piękna pogoda i było czuć, że to już wiosna. Na następnym postoju odbył się konkurs wiedzy o gminie Grabów. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o tej gminie. Na następnym postoju dowiedzieliśmy się np. ile ważył największy na świecie arbuz, ile lat ma Dąb Bartek, czy jaką wysokość ma największy kaktus. Zakończenie rajdu było w Szkole Podstawowej w Chorkach.

Julia Łuczak klasa 4a

Podczas rajdu wręczono także odznaki turystyczne. Odznakę Turystyki Pieszej w stopniu popularnym otrzymały: Julia Jędrzejczak, Julia Łuczak, Marika Matusiak i Julita Kulesza. Natalia Janczak odebrała natomiast Młodzieżową Odznakę Krajoznawczą.