3. miejsce naszej szkoły w konkursie „Języki nieobce”

Pierwszego marca w Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie odbył się konkurs językowy dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum – „Języki nieobce”. Nasza szkoła reprezentowana była przez trzyosobową drużynę, w skład której wchodziły Zuzanna Kasierska z klasy ósmej, Wiktoria Piotrowska i Maria Grabarczyk z klasy trzeciej gimnazjum. Dziewczęta były wspierane przez liczną grupę kibiców, którzy podczas konkursu zaprezentowali transparent i okrzyk zagrzewający naszą drużynę do walki. W konkursie brało udział osiem drużyn z okolicznych szkół podstawowych.

Konkurs składał się z pięciu rund, podczas których każda drużyna losowała pytanie dotyczące kultury i języków obcych. Po każdej rundzie była krótka przerwa, którą umilały występy uczniów liceum. Nasza drużyna odpowiedziała bezbłędnie (i bez podpowiedzi) na cztery pytania, znajdując się w dogrywce. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Nagrody i podziękowania wręczyła dyrektor liceum pani Anna Plaskota.