Pocztówkowa mapa Polski

Zakończyła się wymiana pocztówkowa w ramach projektu „100 pocztówek na stulecie niepodległości”. Nasza szkoła wysłała pocztówki do 100 szkół z całej Polski.

Dlaczego warto było wziąć udział w tej zabawie?

  • poznaliśmy geografię Polski – zainteresowanie pocztówkami z widokami innych miejsc w Polsce jest zdecydowanie większe niż np. przeglądanie atlasu.  Takie zajęcia to prawdziwa lekcja geografii w praktyce!
  • nauczyliśmy się, jak wysyłać listy – regularne wręczanie przez listonosza nowych pocztówek to doskonała okazja do zapoznania  z tym zawodem. Oprócz poznania zawodu listonosza i pracy na poczcie mogliśmy dowiedzieć się więcej i zapamiętać, w którym miejscu na kopercie znajduje się znaczek lub też jak wpisać adres osoby, do której chcemy nadać przesyłkę. Kto wie, może dzięki temu chętniej będziemy korzystali z usług poczty w przyszłości?
  • nauczyliśmy się otwartej postawy na świat i przekonaliśmy się, że można nawiązać życzliwy kontakt nawet z obcymi osobami – być może dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej w przyszłości poznawać nowych ludzi i nawiązywać relacje.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy w świetlicy szkolnej i zapoznania się z e-mapą Polski, dzięki której możemy lepiej poznać szkoły i miejscowości, z których otrzymaliśmy pocztówki.

https://drive.google.com/open?id=1rESXEWu2B4DV8lLBDt7b_5H4nCEm1VJP&usp=sharing