NIEPODLEGŁA 1918 – 2018

Dnia 9 listopada 2018 r. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu świętowała 100 – lecie Niepodległej Polski. Część artystyczną ukazującą za pomocą słowa, muzyki i tańca drogę Polaków do wolnego państwa, wywalczonego 11 listopada 1918 r., przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Kuropatwy, p. Marii Graczyk, p Arkadiusza Wyderkiewicza i p. Elżbiety Okonkoskiej. Zastały przedstawione także sylwetki ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego.

Rekord dla Niepodległej

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11. 11  zaśpiewaliśmy, podobnie jak uczniowie w ponad 24 tysiącach szkół w całej Polsce, hymn Polski.

Na koniec uroczystości uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły i rodzice utworzyli „żywą flagę” Polski.