Uczyć, bawić, wzruszać

Uczniowie klasy V w ramach Szkolnego Konkursu Mitologicznego „Z wizytą na Olimpie” w dniu 19 listopada 2018 roku wcielili się w najbardziej znane postaci z mitologii greckiej i odegrali scenki pełne humoru. Zaproszeni koledzy i koleżanki z klas czwartych mogli poznać los dobroczyńcy ludzkości – Prometeusza, przyjaciela bogów, powiernika ich sekretów- Syzyfa, pierwszego w dziejach ludzkości konstruktora – Dedala, boginię urodzajów- Demeter. Uzupełnieniem spektaklu były piękne stroje, rekwizyty i dekoracje. Ciekawe pomysły realizacji poszczególnych mitów dostarczyły nie tylko wielu wrażeń, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Nauka przez zabawę podoba się uczniom, dlatego już planują następne działania. Bawiąc się, utrwalali wiedzę z mitologii. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia. Jury w składzie p. Maria Graczyk, p. Arkadiusz Wyderkiewicz po burzliwych naradach przyznali laur zwycięstwa zespołowi ukazujący los Prometeusza – dobroczyńcy ludzkości. Gratulacje należą się wszystkim zespołom za pomysłowość, kreacje aktorskie, interpretacje, przekłady intersemiotyczne.