100 pocztówek na stulecie odzyskania niepodległości

W naszej szkole w świetlicy szkolnej rusza projekt pod tytułem „100 pocztówek na stulecie odzyskania niepodległości”. Projekt polega na wymianie pocztówkowej między świetlicami szkolnymi w całej Polsce i stworzeniu pocztówkowej mapy Polski.

W tym celu stworzona została pocztówka naszej miejscowości-Leśmierza. Chętnych uczniów do wypisywania pozdrowień i adresowania pocztówek, a także umieszczania na mapie Polski nadesłanych do naszej szkoły kartek zapraszamy do zgłaszania się do p. Marioli Cieluch.

Liczymy, że będzie to fantastyczna zabawa w czasach, w których otoczeni jesteśmy portalami społecznościowymi, gdzie zanika sposób porozumiewania się w tradycyjny sposób, a szerzy się komunikacja za pomocą kilku przycisków. Niech będzie to sposób na promocję naszej szkoły i naszej miejscowości.

Finalnym elementem projektu będzie stworzenie „Pocztówkowej mapy Polski” i zaprezentowanie jej w świetlicy szkolnej. Na mapie zaznaczone zostaną miejscowości, z którymi nawiązano wymianę pocztową.