Półkolonie letnie

W dniach 02.07.2018r. – 06.07.2018r. w Szkole Podstawowej w Leśmierzu odbywały się półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyło 30 uczniów. Zajęcia prowadzone były przez p. Mariolę Cieluch i p. Karolinę Nowakowską. Trwały codziennie od 8:00 do 14:00. Najważniejszymi celami półkolonii letnich było: rozwijanie własnych zainteresowań, promowanie zdrowego stylu życia, nawiązanie przyjaźni, poznawanie nowych miejsc oraz stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego.

Zajęcia codziennie rozpoczynały się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszego dnia uczniowie wybrali się do Aquaparku w Kutnie, gdzie uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Makumba! Wyprawa na wyspie” – zajęcia na basenie i kręgielni. Drugiego dnia zajęcia odbywały się w Wiosce Indiańskiej „Tatanka” w Solcy Małej, w której uczniowie zapoznali się z historią Indian, ich kulturą i tradycjami. Uczyli się tańca indiańskiego i piosenek, a także uczestniczyli w grach i zabawach sprawnościowych. Wyprawa do ZOO w Łodzi to kolejny punkt półkolonii gdzie dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Dzień spędzony w Zamku Królewskim w Łęczycy także okazał się bardzo ciekawy. Dzięki lekcji muzealnej dzieci poznały historię zamku i diabła Boruty, który do dziś dzień zamieszkuje podziemia zamku. Natomiast podczas zorganizowanych warsztatów uczestnicy półkolonii mogli poznać ludowe zdobnictwo łęczyckie. Na zakończenie pierwszego turnusu był wyjazd do kina „Górnik” w Łęczycy na film pt. „Kuba Guzik”, oraz sali zabaw „Fantazja”. Podczas trwania półkolonii odbywały się także zajęcia sportowo – rekreacyjne na sali gimnastycznej z wykorzystaniem sprzętu sportowego, jak również zajęcia z profilaktyki uzależnień.

Taka forma wypoczynku i spędzanie wolnego czasu podczas półkolonii była trafiona i  zaspokoiła oczekiwania jej uczestników, jak również ich rodziców.

 

Mariola Cieluch

Karolina Nowakowska