Wycieczka do Parzęczewa

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/18 odbyła się „zaległa” wycieczka do Parzęczewa z okazji Dnia Dziecka. Wzięły w niej udział klasy II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami p. Sabiną Pabiańczyk i p. Katarzyną Modlińską z udziałem p. Katarzyny Ogonowskiej. Celem wycieczki było propagowanie zabytków kultury i historii najbliższej okolicy.

W Parzęczewie zwiedziliśmy najpierw kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P i św. Anny, w którym proboszcz parafii ks. Jerzy Serwik opowiedział nam jej historię, dzieje najważniejszych osób związanych z parafią, historię kościołów znajdujących się na terenie parafii oraz dzieje miejscowości Parzęczew. Udaliśmy się również do Muzeum Parafialnego mieszczącego się w podziemiach kościoła. Kolejnym punktem naszej wizyty był ogród plebański oraz pochodzący z końca XVI wieku kościół drewniany p.w. św. Rocha na cmentarzu grzebalnym. W podziękowaniu za przybycie, wysłuchanie słowa i bardzo dobre sprawowanie w miejscach świętych każdy z uczestników otrzymał książkę autorstwa ks. Jerzego Serwika pt: ” Jubileuszowa Droga Krzyżowa w parafii Parzęczew”.

Przez cały czas zwiedzania pogoda nam dopisywała, w związku z czym kończąc pobyt w Parzęczewie wszyscy udaliśmy się na lody.