Wycieczka do Załęcza

W dniach 12,13 i 14 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka do Załęcza Wielkiego dla klas trzecich gimnazjum oraz siódmej szkoły podstawowej. Uczniowie pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej, p. Marii Graczyk, p. Danuty Wilkowskiej i p. Katarzyny Modlińskiej mieli okazję zwiedzić Załęczański Park Krajobrazowy. Podczas wyjazdu odbywały się zajęcia na terenie ośrodka Nadwarciański Gród, takie jak bieg na orientację, sprawdzian ze znajomości gatunków drzew po ich liściach i igłach, czy warsztaty terenowe nad Wartą podczas których mogli samodzielnie ocenić stan czystości wody na podstawie różnych gatunków zwierząt, które ją zamieszkiwały. W ofercie wycieczki znajdował się również Żabi Staw, kamieniołom wapieni w Lisowicach i kościół w Grębieniu. Uczniowie wyruszyli także na wycieczkę rowerową po okolicy odwiedzając Łaszew, Przywóz, Wronią Wodę czy też Źródełko Objawień Matki Bożej. Nie zabrakło także ogniska, które zdecydowanie zacieśniło więzi uczniów i nauczycieli. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że były to niezwykle przyjemne trzy dni pełne różnorodnych wrażeń. Oby więcej takich wycieczek.

Zapraszamy na relację w formie filmiku: