Turniej Rycerski w Łęczycy

Dnia 25 maja 2018 roku odbył się XI Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich na Zamku w Łęczycy. W potyczkach brało udział łącznie 14 drużyn.

W skład naszej reprezentacji wchodzili:

• Jakub Graczyk
  • Anita Łebedowska
  • Natalia Łebedowska
  • Damian Saganiak
  • Jakub Jeziorski
  • Kamil Słomczyński
  • Mateusz Saganiak
  • Michał Czapliński
  • Daria Walicka
  • Patryk Pawlak

Opiekunką leśmierskiej drużyny była p. Elżbieta Okonkoska. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach: strzelanie z łuku do tarcz punktowanych i z wizerunkami zwierząt, narty wieloosobowe, atak na saracena, machina rycerska, serso, trzymanie miecza oraz konkurs dla skrybów – dyktando pisane gęsim piórem i quiz wiedzy o średniowiecznym rycerstwie. Każda drużyna miała do zaprezentowania swoje hasło (nasze brzmiało: Non scholae, sed vitae discimus), stroje i herb. Leśmierscy rycerze łącznie, za zasługi w swoich konkurencjach, zajęli drugie miejsce. Jednogłośnie twierdzą, że był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy na filmik z tego wydarzenia: