Wycieczka do Łodzi

W ramach programu edukacji ekologicznej „Ochrona powietrza jest dzisiaj konieczna”, który realizowany jest w naszej szkole uczniowie klasy III a i III b Szkoły Podstawowej 9 maja br. wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Na początku dzieci udały się do Planetarium EC1 na seans pt.”Kosmos dla najmłodszych”. W trakcie trwającego 45 minut pokazu wszyscy odbyli magiczną podróż przez Układ Słoneczny. Pełni emocji reagowali na wszelkie zjawiska, które zobaczyli na niebie i we wszechświecie. Kolejnym punktem wycieczki była papugarnia „Papupapi”. Dzieci miały okazję poznać tam różne gatunki papug oraz wzbogacić swoje wiadomości na temat tych barwnych i egzotycznych ptaków. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach. Największą atrakcją była jednak możliwość karmienia papug i ich głaskanie. Wycieczka bardzo podobała się trzecioklasistom, którzy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Wycieczka została zorganizowana ze środków pozyskanych z WFOŚiGW w Łodzi.