,,Pola Nadziei”

Szkolne Koło Wolontariatu ,,Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu włączyło się w kampanię międzynarodową ,,Pola Nadziei” , którą organizują wyłącznie hospicja. Ideą kampanii ,,Pola Nadziei” jest pozyskanie funduszy na działalność hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienie i los osób nieuleczalnie chorych oraz propagowanie i szerzenie idei wolontariatu.
W tej radosnej manifestacji propagującej kampanię ,,Pola Nadziei” rozdawano przechodniom kwiaty żonkile – symbol nadziei i solidarności z chorymi na raka, z jednoczesną zbiórką pieniędzy do puszek, a także balony oraz ulotki zachęcające do oddania 1% z podatku na Hospicjum w Zgierzu.                              Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu organizuje tę akcję na terenie Zgierza, Ozorkowa, Strykowa, Głowna, Aleksandrowa Łódzkiego i Leśmierza w różnych terminach.

Akcja hospicyjna przeprowadzona była przez naszych Wolontariuszy w dniach:

14.04.2018r. – na terenie Leśmierza
15.04.2018r. – przy Kościele Parafii Opieki św. Józefa w Leśmierzu (po mszach świętych)
16.04.2018r. – w Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza Leśmierzu

Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Leśmierzu pani Sabinie Pabiańczyk, Księdzu Proboszczowi Pawłowi Pełce, mieszkańcom Leśmierza, parafianom, pracownikom szkoły, dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom z całego serca dziękujemy.

Pochwała i podziękowanie należą się Wolontariuszom za zaangażowanie i  udział w akcji, która miała na celu pozyskanie środków dla ludzi chorych na raka, a także na dalszą budowę Hospicjum Stacjonarnego w Zgierzu.

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie. Dzięki waszej pomocy udało się zebrać 1040,63 zł. Jest to bardzo znaczna kwota, jak na naszą małą miejscowość. Każda nawet najmniejsza kwota jest cegiełką do osiągnięcia celu.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu