Z Leśmierza do … Warszawy

W sobotę 24 marca br. w Instytucie Goethego w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen”.  W finale wzięło 120 uczniów z całej Polski i w tym także uczeń naszej szkoły Kamil Słomczyński z klasy III gimnazjum. Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Czas trwania eliminacji pisemnych wyniósł 90 min, natomiast eliminacje ustne trwały ok 15 min/uczestnik. Mimo, iż Kamil nie znalazł się na podium, osiągnął bardzo wysoki wynik i tym samym dał nam ogromną radość i satysfakcję. Z części ustnej zdobył aż 27 punktów na 30 możliwych, z pisemnej natomiast uzyskał 52 punkty na 70, w wyniku czego Kamil osiągnął 79,5 % z całego etapu. Niech ten wynik będzie motywacją i zachętą dla innych uczniów.