Sukces Kamila

 

W tym roku szkolnym odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen” zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i skierowana do uczniów klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Głównym celem konkursu, jak sam tytuł wskazuje, jest motywowanie uczniów do czytania książek w języku niemieckim, ale także zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie.

Etap szkolny odbył się 17 listopada, w którym udział wzięło 5 naszych uczniów: Katarzyna Ciesielska, Zuzanna Kasierska, Ksawery Bakalarz, Amelia Szkalej oraz Kamil Słomczyński. Mieli oni za zadanie rozwiązać test leksykalno-gramatyczny oraz część sprawdzającą rozumienie tekstu czytanego w całości opartego na treści lektury. Uczniowie z trzema najlepszymi wynikami, tj. Ksawery Bakalarz, Amelia Szkalej i Kamil Słomczyński, zakwalifikowali się do etapu regionalnego, który odbył się 11 stycznia w Łodzi. Na tym etapie nasi uczniowie zmierzyli się z wiadomościami i umiejętnościami w zakresie sprawności językowych oraz realioznawstwa, test w całości oparty był na treści lektury a tegoroczna edycja dotyczyła realioznawstwa Austrii.

Do etapu regionalnego przystąpiło 64 uczniów z województwa łódzkiego, a tylko 8 z nich zostało zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego i w tej oto „szczęśliwej ósemce” znalazł się uczeń naszej szkoły Kamil Słomczyński z klasy IIIa. W ubiegły piątek, tj. 23 lutego, w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów.

Etap ogólnopolski odbędzie się 24 marca w Warszawie w Instytucie Goethego, ale już dziś możemy mówić o ogromnym sukcesie Kamila oraz o jego zaangażowaniu się w przygotowanie do każdego etapu. Tym razem przed Kamilem nie tylko eliminacje pisemne, ale również ustne. Trzymajmy mocno kciuki!

Wszystkie wyniki z etapu szkolnego i regionalnego były bardzo zadawalające, dlatego pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować uczniom biorącym udział w tej edycji za chęć oraz zaangażowanie, a rodzicom tych uczniów za pomoc w organizacji dowozu.