Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W dniach od 16.01. do 18.01.2018 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej „MOSiR” w Zgierzu.

Pierwszego dnia zawodów na parkiecie rywalizację rozpoczęły dziewczęta naszej szkoły. W zawodach uczestniczyło osiem szkół podzielonych na dwie grupy. Szczęście nie sprzyjało nam podczas losowania, ponieważ dziewczęta trafiły do trudnej grupy, ale nie przestraszyły się i dzielnie walczyły do ostatniej piłki. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce w grupie i nie awansowały do finałów, choć osiągnięty wynik nie jest adekwatny do tego co prezentowały na boisku, ponieważ stać było nasze dziewczęta na „Final Four” – finałową czwórkę.

Drugi dzień zawodów to rywalizacja chłopców. Naszym panom sprzyjało szczęście podczas losowania, gdyż wygrali swoją grupę i awansowali do finałów. Nasi chłopcy zmotywowani zwycięstwami oraz zajęciem pierwszego miejsca w grupie pojechali na finały, które odbyły się w trzecim dniu rywalizacji siatkarskich. Ostatecznie chłopcy zajęli 3 miejsce w powiecie zgierskim ustępując szkołom z Parzęczewa – pierwsze miejsce i Ozorkowa – drugie miejsce. Z osiągniętego wyniku bardzo się cieszymy.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele wychowania fizycznego