Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Witam , Kochani.

   W dniu 16 listopada obchodzony jest , jak co roku Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Inaczej te obchody w tym roku  będą wyglądać. W związku z tym chciałabym  przybliżyć Wam , chociaż  po krótce, ten temat. 

  Każdy z nas jest inny. Ileż to razy słyszeliśmy to zdanie w naszym życiu? Niestety, czasami chyba o tym zapominamy. Chcemy ślepo podążać za modą, być tacy jak wszyscy. Wpadamy w pułapkę bycia kopią tego, co zobaczymy w kolorowej gazecie czy w telewizji. Kiedy ktoś zaczyna się wyróżniać, nie pochwalamy tego, boimy się odmienności. Zapominamy o tym, że najważniejsze to szacunek dla drugiej osoby, bo jakie to ma znaczenie , jakie inna osoba ma poglądy czy kolor skóry, jeżeli jest nam przyjazna i traktuje nas z szacunkiem. Możemy się nie zgadzać, mamy prawo ze sobą dyskutować na tematy, które nas poruszają, ale przede wszystkim powinniśmy traktować się jak ludzi. Tak mało, a zarazem tak dużo. Każdy z nas jest inny, nie jesteśmy ulepieni  z tej samej gliny i mamy do tego prawo.

  Nienawiść zawsze będzie rodzić nienawiść. Na świecie jest już wystarczająco dużo zła, żebyśmy jeszcze go dokładali. Nie bądźmy oprawcami, nie starajmy się zniszczyć drugiego człowieka tylko dlatego, że jest inny. Z zawiści nigdy nie powstało nic dobrego, to nie jest odpowiedni fundament do budowania swojego życia. To zabija nas od środka, wyniszcza naszą duszę. Pamiętajmy, że robiąc  krzywdę drugiemu człowiekowi, robimy ją również sobie.