Organizacja nauczania dla klas 4-8

Szanowni Państwo opiekunowie uczniów klas 4-8.

Od najbliższego poniedziałku, aż do odwołania uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne.

W nadchodzącym tygodniu wychowawcy klas będą się z Państwem kontaktować, aby przypomnieć Państwu informacje dotyczące organizacji nauczania zdalnego.

Zanim to jednak nastąpi informuje, że:

• do komunikacji z Państwem i uczniami wykorzystujemy wyłącznie:
    • dziennik lekcyjny;
    • platformę GSuite (mail, chat, wideokonferencja, Classroom);
    • telefon szkolny (telefony prywatne pracowników jak nazwa wskazuje są prywatne i to pracownik decyduje komu telefon udostępnia i na jakich zasadach);
    • stronę www;
  • lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji;
  • lekcje planujemy w dzienniku lekcyjnym na cały tydzień;
  • W zdecydowanej większości przypadków lekcja zaczyna się połączeniem wideo (sprawdzenie obecności, omówienie zadań itp.), a wszystkie prace pisemne i materiały wymieniamy poprzez Classroom;
  • przez cały czas trwania lekcji nauczyciel pozostaje do dyspozycji uczniów (mail, chat, wideokonferencja).

Jeżeli macie Państwo problem ze sprzętem lub jego dostępnością (np. dwoje dzieci w nauczaniu zdalnym i jeden komputer) prosimy o zgłoszenie się do wychowawcy bądź do sekretariatu szkoły – postaramy się pomóc.

Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwu połączenia internetowego, ale możemy doradzić jak tanio (1 zł/miesiąc) takie połączenie na czas nauczania zdalnego uzyskać.

W przypadku jakichkolwiek pytań pracownicy szkoły i ja pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Tomasz Wojtkiewicz