III Spotkanie Karnawałowe „Baw się razem z nami”

19 stycznia 2018 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły pod opieką p. Anety Jeziorskiej uczestniczyli w balu karnawałowym „Baw się razem z nami” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Jedynki” i Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie w zajeździe Leon pod patronatem Burmistrza Jacka Sochy.

Ten dzień uświadomił naszym uczniom jak ważna jest integracja z osobami niepełnosprawnymi. Świetnym sposobem na nią była kilkugodzinna zabawa taneczna, która sprawiła młodzieży wiele radości. Z pewnością na uwagę zasługiwały wymyślne stroje, które wprowadziły uczniów w karnawałowy nastrój. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

„(…)A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili – ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać i, pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć.(…)”
Anna Dymna