Edukacja wczesnoszkolna – klasa 3

Dzień dobry moi mili . Przypominam zapominalskim o nagraniach piosenek „Na Majówkę”, „Cały mój świat” oraz innych zaległych pracach na ocenę. Proszę o sprawdzenie i odesłanie. 

Matematyka – proszę  obejrzyjcie filmik do czasu – 7 min 56 sekund ( jeśli ktoś chce może obejrzeć dalej )

https://www.youtube.com/watch?v=6_bb-umB11I

Przypominam 1 złoty = 100 groszy

Wykonajcie zadania ze str. 68 w ćwiczeniach ( chętni uczniowie mogą rozwiązać zadania z podręcznika na str. 74).

J. polski – dzisiaj nasza lektura pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Zapraszam Was do wysłuchania fragmentu,  który macie w podręczniku na str.74. – przyjemnego słuchania.

https://www.youtube.com/watch?v=KIjlPp-2sJo&list=PLL2Ik4KS304yguGAu16Ga08gOSphBhbVJ

Zachęcałam Was do przeczytania lekturki. Ciekawa jestem kto przeczytał?

Jeśli ktoś nie zdążył przeczytać, a znajdziecie czas i chęci możecie w całości ją przeczytać, obejrzeć film lub posłuchać nagrań lektury, które znajdziecie na You Tube.

Proszę wykonać ćw.1, 2, 3 na str. 75  w ćwiczeniach. Następnie przeczytajcie wiersz ” Poprzez baśnie” D. Gellner str. 75  i wykonajcie ćw. 4,5,6,na str. 76

Dzieci uczęszczające na zajęcia wyrównawcze z matematyki – ćwiczmy tabliczkę mnożenia na stronie www.matzoo.pl i będziemy rozwiązywać zadania na karcie pracy. Będę dzwonić do Was  11.50-12.35. Karty pracy proszę odesłać.

zamiana jednostek

Podsumowując dzisiejsze zajęcia proszę o odesłanie zadań ze str. 68 oraz ćwiczeń ze str. 75 i 76. Nauczcie się bardzo ładnie czytać tekst str. 74-  na piątek.

Pozdrawiam 

Ewa Józwiak