Informacja pedagoga.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Koleżanki i Koledzy.

Jeszcze niedawno , na początku pandemii, bo o niej chciałam napisać , widok człowieka w maseczce , w rękawiczkach mógł i wywoływał zdziwiony uśmiech na twarzach wielu młodych ludzi , a nawet dorosłych.Robiono sobie żarty, z tego jak wyglądamy.Niestety, nie jest mi w chwili,kiedy to piszę,  do śmiechu. Żarty się skończyły. W miejscu, w którym mieszkam nastąpiła fala zachorowań, niestety 2 osoby przegrały walkę z koronawirusem. Nie mogę przestać zadawać sobie pytania, czy można było coś zrobić. Odpowiedź wydaje się mi się, że jest prosta. Tak wiele i tak niewiele: noszenie maseczki, rękawiczek, zachowanie odstępu, przestrzeganie zasad higieny. Boję się, dopadają mnie czarne myśli. W takich momentach powracam do chwil, które spędziłam ze swoimi bliskimi, których ostatni raz widziałam prawie półtora miesiąca temu. Myślę o mojej córce, która żyje w niepewności, bo nie wie , kiedy powróci na studia, a jednocześnie chodzi do pracy , boję się , że może zachorować. Staramy się być w kontakcie , rozmawiać na skypie, śmiejemy się z jej kota, który wskoczył już chyba na wszystkie wysokie półki w jej mieszkaniu. Zastanawiam się, kiedy będę mogła ją w końcu zobaczyć na żywo.

Od czasu pandemii, nauczyłam się, że najważniejszą rzeczą jest zdrowie i moi bliscy.To jest nasz priorytet, przynajmniej mój, mam nadzieję, że Wy tez tak myślicie. Może nie powinnam tego pisać jako nauczyciel-pedagog , ale przestałam się bać, że ktoś  to , co piszę, mówię skrytykuje, może nawet wyśmieje. Skupiam się na rzeczach ważnych.Pisząc to mam na myśli Was Uczniowie, Waszycch Bliskichi i Was Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy. Odetchnijmy na moment od tego wszystkiego. Badźmy dla siebie serdeczni, życzliwi. Jakie to teraz ma znaczenie, że w jakis sposób się różnimy, kiedy wokól nas dzieje się tyle złych rzeczy. Bądźmy razem To nie jest slogan Wierzcie mi, wiem co piszę, siedząc sama w domu, Ale, Kochani ,tak trzeba. Nośmy maseczki , rękawiczki, nie urządzajmy sobie grupowych spacerów. Zwracam się do Was Rodzice. Uczulajcie na to swoje dzieci.To jest dla nas  wszystkich sprawdzian empatii,,Wielkiej Odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pamietajmy o tym. Przekonana jestem i wierzę, że nam się uda. Celem moim jest wyłącznie troska o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę duużoooo Zdrowia.