Akcja charytatywna „Gwiazdka dla hospicjum”

”Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” – Jan Paweł II

      Szkolne Koło Wolontariatu „Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Jachowicza w Leśmierzu zorganizowało kiermasz świąteczny „Gwiazdka dla hospicjum”, na którym były wystawione i sprzedawane własnoręcznie zrobione przez Wolontariuszy karty bożonarodzeniowe i inne ozdoby świąteczne. Każda kartka była inna i w swoim rodzaju. W niedzielę 17 grudnia 2017 r. akcja charytatywna odbyła się przy Kościele Parafii pw. Opieki św. Józefa w Leśmierzu, a w dniu 20 i 21 grudnia (środa, czwartek) w naszej szkole. Kiermasz wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój i bożonarodzeniową atmosferę. Łączna kwota ze zbiórki z kiermaszu wyniosła 676,30 zł..Pieniądze zebrane z tej akcji przeznaczone zostały na budowę Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II w Zgierzu. 

Dziękuję Wolontariuszom, którzy włożyli bardzo duży wkład pracy i poświęcili swój cenny czas dla dobra innych. 

Wyrazy podziękowania  wszystkim, którzy wsparli tę szczytną akcję: dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz parafianom. 

Opiekun SZKW „Pszczółki”.